Elektrikar-Praha.cz - NONSTOP elektrikáři, zedníci a instalatéři

Elektrikář Praha - NONSTOP elektrikáři, zedníci a instalatéři

Služba Elektrikář Praha - NONSTOP 24 hod. na telefonu 723 648 967

Hliníkové rozvody

Jsme specialisté na rekonstrukci panelových bytů

Hliníkové rozvody v bytě, co s nimi?

Hliník v menších průřezech má tu nepříjemnou vlastnost, že tzv. teče.Je to velmi nepříjemná vlastnost a důsledek je ten, že vodič pod utaženým šroubem tzv. vyteče a šroub se po nějaké době povolí a tím vznikne místo se špatným kontaktem, které se projevuje prskáním, jiskřením,nebo se spoj i přeruší.Tím vznikajín poruchy.Může dojít i k požáru.

Jak tomu předejít?

Předejít tomu lze tak, že všechny hliníkové vodiče vyměníme za měděné.To je ovšem dost náročné.Anebo tak, že všechny spoje, kde je použito šroubů, tzn. pevné spoje, nahradíme pružnými spoji – to je tzv. WAGO svorkami, kde na kontakt tlačí pružina.Má to ale jeden háček a tím je další nepříjemná vlastnost hliníku a tou je je křehnutí vodičů.V praxi to znamená, že po určité době vodič zkřehne a není schopen mechanické zátěže.Při ohnutí a jiné manipulaci s ním se zlomí.

Proto asi jediné komplexní řešení je v náhradě hliníkových vodičů měděnými.

Jsme specialisté na rekonstrukci panelových bytů.Víme, jak v takovém případě postupovat a navrhneme Vám kvalifikované řešení

Hliníková instalace každopádně představuje velký problém.Např. v případě přerušení nulového vodiče(N,PE,PEN)jde za 1. o závadu ohrožující život a za 2. vzniklé přepětí spolehlivě zničí spotřebiče.